ﺳﻪشنبه 23 مهر 1398
EN

اخبار و اطلاعیه ها

افتتاح پست 63/20 كيلوولت علوي با حضور استاندار هرمزگان

افتتاح پست 63/20 كيلوولت علوي با حضور استاندار هرمزگان
        پست 63/20 كيلوولت علوي با حضور جناب آقاي دكتر جادري استاندار هرمزگان ، جناب آقاي مهندس كهوري مدير عامل شركت برق منطقه اي هرمزگان و جمعي از مسئولين محلي و استاني افتتاح و به بهره برداري رسيد.

در آغاز اين مراسم آقاي مهندس كهوري ضمن خير مقدم و تبريك ايام الله دهه فجر گفت : برق يكي از مسائل حياتي ، حساس ، زيربنايي و زيرساخت زيرساختها است و امروز افتخار مي كنيم كه به بركت بهره مندي از نيروي برق ، شاهد رونق و پيشرفت در بخش هاي مختلف از جمله صنايع و كشاورزي هستيم .

مدير عامل شركت برق منطقه اي هرمزگان در ادامه از افتخارات كسب شده در دوران 37 ساله عمر انقلاب اسلامي مطالبي را ارائه و افزود : امروز به يمن انقلاب شكوهمند اسلامي 100 % ساكنين شهرها و بجزء تعداد اندكي روستا مابقي از نعمت برق برخوردارند و اين تعداد اندك نيز بدليل دورافتاده بودن و صعب العبور بودن برخي مناطق روستايي بدون برق هستند كه برقدار شدن آنها نيز در دستور كار قرار دارد.

مهندس كهوري گفت : ظرفيت نيروگاههاي استان قبل از انقلاب حدود 100 مگاوات بوده در حاليكه امروز ظرفيت نيروگاهها بالغ بر 3000 مگاوات مي باشد و افتتاح 4 واحد گازي نيروگاه 648 مگاواتي ايسين در بهمن ماه سال جاري با حضور آقاي دكتر جهانگيري معاون اول رئيس جمهور و آقاي مهندس چيت چيان مقام عالي وزارت نيرو و تامين بخش اعظمي از برق استان از اين نيروگاه در تابستان گذشته از افتخارات دولت تدبير و اميد و گواه اين مدعاست كه خدمتگزاران صنعت برق در استان در جهت تامين برق مطمئن و رفاه مردم شريف هرمزگان صادقانه و خالصانه تلاش مي كنند.

مدير عامل شركت برق منطقه اي هرمزگان در ادامه به مقايسه ظرفيت شبكه هاي انتقال و فوق توزيع استان قبل و بعد از انقلاب پرداخت وگفت : قبل از انقلاب ظرفيت پستها 270 مگاولت آمپر و در حال حاضر اين رقم به 17400 مگاولت آمپر رسيده و طول خطوط انتقال و فوق توزيع نيز قبل از انقلاب 88 كيلومتر مدار فقط در شهرستان بندرعباس بوده و اين در حاليست كه طول خطوط در حال حاضر 6000 كليومتر مدار است كه تمام نقاط استان را تحت پوشش قرارداده و جزاير قشم و هرمز نيز از طريق خط هوايي و كابل دريايي به شبكه سراسري متصل هستند.

مهندس كهوري در ادامه از تعداد مشتركين استان گفت و افزود : در حال حاضر بيش از 620.000 مشترك در استان و در بخش مشتركين سنگين نيز تعداد 13 مشترك داريم كه اين آمار در زمان قبل از انقلاب چيزي معادل 28000 مشترك بوده است .  

 مهندس كهوري در خاتمه ضمن تشكر از حمايتهاي مسئولين بالاخص آقاي دكتر جادري استاندار هرمزگان گفت : عليرغم وجود مشكلات مالي در دهه فجر امسال توانستيم تعداد 2 پروژه انتقال و فوق توزيع در شهرستانهاي جاسك و بندرخمير به ارزش 300 ميليارد ريال به بهره برداري برسانيم كه همه اينها بي شك به بركت نظام مقدس جمهوري اسلامي و حاصل تلاش شبانه روزي همكاران خدوم شركت برق منطقه اي هرمزگان و حمايتهاي بي دريغ مسئولين بوده است .

در ادامه مراسم افتتاح پست علوي آقاي دكتر جادري ضمن تبريك دهه مبارك فجر از تلاشهاي آقاي مهندس كهوري و همكاران شركت برق منطقه اي هرمزگان تشكر و قدرداني نمود افزود : در سالهاي اخير با تلاش اين عزيزان ديگر دغدغه برق را در استان نداريم و اين حاصل عملكرد بسيار خوب مجموعه صنعت برق در استان بوده كه با اخلاص و بدون هيچ گونه حاشيه مشغول خدمتگزاري به مردم هستند.   

استاندار هرمزگان در ادامه گفت : بعد از سالها تحريم بايد عقب ماندگيها در حوزه اقتصادي و مالي را كه طي اين سالها حادث شده جبران كنيم تا رشد اقتصادي ، درآمد ناخالص داخلي و توليد ملي بالا برود و در اين راستا مصرف بهينه منابع داخلي از جمله راهكارهايي است كه مي توانيم سرمايه هايمان را حفظ كنيم و همچنين طبق فرمايشات مقام معظم رهبري اقتصاد مقاومتي را در دستور كار خود قرار دهيم .

روابط عمومی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط