دات نت نیوک
پنجشنبه 26 مهر 1397
EN

اخبار و اطلاعیه ها

افتتاح پست 63/20 پیامبر اعظم 2 (طلاب )

  • 08 شهریور 1396
  • 15:04
  • 0 دیدگاه
  • 789 بازدید
  • Article Rating
افتتاح پست 63/20 پیامبر اعظم 2 (طلاب )

پست برق 20/63 کیلوولت شهرک پیامبر اعظم (ص) بندرعباس به بهره برداری رسید

همزمان با پنجمین روز از هفته دولت، پست برق 63/20 کیلوولت پیامبر اعظم ۲ (طلاب)  واقع در شهرک پیامبر اعظم بندرعباس با حضور  دكتر سيد ضياء هاشمي سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر جاسم جادری استاندار هرمزگان و مهندس صحراگرد قائم مقام شرکت برق منطقه ای هرمزگان و جناب آقای مهندس مختار ترابی معاونت محترم بهره برداری شرکت برق منطقه ای هرمزگان  وجمعی از  مدیران شرکت برق منطقه ای و مسئولین استانی به بهره برداری رسید.

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دولت بیان کرد: شهیدان رجایی و باهنر الگویی از مدیریت را به همگان ارایه دادند.

دکتر سيد ضیا هاشمی افزود: در کشور ما دولت از ملت جدا نیست و وظیفه ما نیز در هفته دولت تحکیم هر چه بیشتر  پیوند میان دولت و ملت است.

وی با اشاره به مشارکت گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، اظهار کرد: در روزهای اخیر شاهد حمایت مجلس از وزرای پیشنهادی رئیس جمهور و همچنین حمایت های مقام معظم رهبری از دولت دوازدهم بودیم که مجموع این حمایت ها ما را امیدوار می کند تا در مسیر پیشرفت محکم تر گام برداریم.

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه ایران در مسیر توسعه قرار دارد و فرهنگ دینی سرمایه و پشتوانه عظیم این ملت است، خاطر نشان کرد: رشد علمی کشور ما روند خوبی دارد و برای تداوم این توفیقات نیازمند تلاش و همدلی بیشتری هستیم.

استاندار هرمزگان در مراسم بهره برداری از این پروژه ضمن قدردانی از تلاش صورت گرفته برای برق رسانی به شهرک پیامبر اعظم (ص) بیان کرد: امسال در هفته دولت 941 پروژه در هرمزگان افتتاح می شود که 266 پروژه در شهرستان بندرعباس است.

دکتر جادری گفت: برای احداث این پست برق اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان هزینه شده است و با بهره برداری از آن مشکل تامین برق واحدهای مسکن مهر شهرك پیامبر اعظم بندرعباس رفع خواهد شد.

قائم مقام شرکت برق منطقه ای هرمزگان درحاشیه بهره برداری از این طرح ها گفت: دولت تدبیر و امید در مدت فعالیت خود از سال 92 تا 95 توانسته است 29 و چهار دهم درصد ظرفیت تولید نیروگاهی هرمزگان را افزایش دهد.

جلیل صحراگرد افزود: میزان تولید انرژی 27 و نیم درصد و ظرفیت پست های فوق توزیع و انتیتل 15 و 6 دهم درصد افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: 40 طرح پست فوق توزیع و انتقال با ظرفیت 2 هزار و 162 مگاوات و به ارزش چهار هزار و 740 میلیارد ریال در مدت فعالیت دولت یازدهم در استان هرمزگان اجرا شده است.

مهندس صحراگرد یادآور شد: طول خطوط فوق توزیع و انتقال در مدت فعالیت دولت یازدهم پنج درصد افزایش یافته و 9 طرح خط انتقال و فوق توزیع به طول 280 کیلومتر با ارزش 640 میلیارد تومان نیز توسط دولت یازدهم در هرمزگان اجرا شده است.

وی خاطر نشان کرد: در هفته دولت سال جاری هفت پروژه پست برق، خط کابلی و توسعه پست با اعتبار 53 میلیارد تومان در استان هرمزگان به بهره برداری خواهد رسید.

گفتنی است خط کابلی ۶۳ کیلوولت گلزار- پیامبر اعظم ۲ ، پست ۶۳ کیلو ولت موقت راونگ، پست ۶۳ کیلو ولت موقت سیستان، توسعه ی پست ۱۳۲ کیلوولت چارک، توسعه پست ۶۳ کیلو ولت تخت و توسعه ی پست ۶۳ کیلو ولت شرق مجموعه طرح های شرکت برق منطقه‌ای هرمزگان در هفته دولت بود. در خاتمه با اهدا لوح تقدیر از زحمات تعدادی از همکاران شرکت برق منطقه ای هرمزگان  که در احداث پروژه مذکور فعالیت داشته اند قدر دانی گردید .

 

روابط عمومی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط