دات نت نیوک
چهارشنبه 28 شهریور 1397
EN

اخبار و اطلاعیه ها

برگزاری جلسه ی شورای هماهنگی مدیران عامل صنعت آ ب و برق استان با حضور قائم مقام محترم وزیر نیرو درشرکت برق منطقه ای هرمزگان

برگزاری جلسه ی شورای هماهنگی مدیران عامل صنعت آ ب و برق استان با حضور قائم مقام محترم وزیر نیرو درشرکت برق منطقه ای هرمزگان

جلسه ی شورای هماهنگی مدیران عامل صنعت آ ب و برق استان با حضور جناب آقای مهندس محمودی قائم مقام محترم وزیر نیرو در محل شرکت برق منطقه ای هرمزگان برگزار شد .

در آغاز این نشست آقای مهندس کهوری مدیر عامل شرکت برق منطقه ای هرمزگان ضمن تبریک سال نو و خیر مقدم گزارشی از وضعیت صنعت برق استان ارائه و افزود : در بخش انتقال و فوق توزیع بالغ بر 16700 مگاولت آمپر ظرفیت پستهای نصب شده و حدود 3000 مگاولت آمپر نیز ظرفیت نصب شده صنایع است که در بهره برداری آن از شرکت نقش دارد . در بخش خطوط نیز بالغ بر 6000 کیلومتر طول خطوط استان می باشد.

مهندس کهوری در ادامه پیک بار استان در سال گذشته را 2912 مگاوات اعلام کرد که نسبت به سال قبل 7 درصد رشد داشته است . انرژی مصرفی نیز در کل سال 96 نزدیک به 16 میلیارد کیلووات ساعت بار مصرفی بوده است که نسبت به سال قبل 9.96 درصد رشد داشتیم که از این میزان مصرف ، سهم توزیع بالغ بر 9800 میلیارد کیلووات ساعت می باشد که به نسبت سال قبل معادل 7.6 درصد رشد داشته است.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای هرمزگان گفت : مصرف صنایع بزرگ بالغ بر 6 میلیارد و 126 هزار کیلووات ساعت بوده که این میزان نیز نسبت به سال قبل 13.2 درصد رشد داشته این رقم نشاندهنده میزان رشد تولید در استان می باشد .

مهندس کهوری در ادامه این نشست گفت : یک اتفاق بسیار خوبی که شاید برای اولین بار در وزارت نیرو رخ داده باشد بحث وصول مطالبات است که در این شرکت توانستیم از طریق روش های قانونی و پیگیری های صورت گرفته معادل 6000 میلیارد ریال وصولی داشته باشیم.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای هرمزگان در خاتمه نیز گزارشی از مشکلات پیش روی این صنعت در استان خبرداد و افزود : که این امر نیازمند احداث تاسیسات جدید می باشد که با توجه به مشکلات نقدینگی پیش رو کار بسیار مشکلی است و لازم است راهکار مناسب جهت رفع این مشکل اتخاذ گردد.

با وجود تمامی این مشکلات توانستیم باتلاش و همت خادمین صنعت برق هرمزگان در اینشرکت در سال 96 تعداد 12 پروژه پست و خط به ارزش 134 میلیارد تومان به بهره برداری برسانیم و همچنین دیسپاچینگ هرمزگان نیز به دیسپاچینگ منطقه ای خلیج فارس تبدیل شود.

در ادامه مدیران عامل آب ، تولید و توزیع برق نیز گزارش ارائه نمودند.

در ادامه این نشست آقای مهندس ستار محمودی قائم مقام محترم وزیر نیرو ضمن تبریک سال 1397 و تقدیر از تلاشگران صنعت آب و برق استان ، پیرامون مسئله بحران آب در استان مطالبی را ارائه و افزودند : عبور از این بحران نیازمند ایثار و جهاد است و شرکتهای آب منطقه ای و آب و فاضلاب نیز باید در کنار هم اقدامات سازنده ای برای گذر از بحران پیش رو و تامین کیفیت آب انجام دهند. 

روابط عمومی امتیاز به خبر :