ﺳﻪشنبه 23 مهر 1398
EN

افتتاح پست

افتتاح 8 پروژه پست و خط به ارزش 520 میلیارد ریال دستاورد شرکت برق منطقه ای هرمزگان در هفته دولت سال 1397

افتتاح 8 پروژه پست و خط به ارزش 520 میلیارد ریال دستاورد شرکت برق منطقه ای هرمزگان در هفته دولت سال 1397

پروژه های شرکت برق منطقه ای هرمزگان در دومین روز از هفته دولت با حضور جناب آقای دکتر همتی استاندار هرمزگان ، جناب آقای پویافر فرماندار بندرعباس ، جناب آقای دکتر احمد مرادی و جناب آقای دکتر آشوری نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ، جناب آقای مهندس کهوری مدیر عامل شرکت برق منطقه ای هرمزگان و جمعی از مسئولین استانی و محلی در محل پست 63/20 کیلوولت داماهی بندرعباس افتتاح شد.

در آغاز این مراسم مدیر عامل شرکت برق منطقه ای هرمزگان ضمن عرض خیر مقدم و تبریک دهه امامت و ولایت و گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهدای گرانقدر دولت ، شهیدان رجایی و باهنر ، گفت : اکنون صنعت برق یکی از صنایع پیشرو در استان و کشور بوده و خداوند را شاکریم که این توفیق را نصیب ما و همکارانمان در مجموعه صنعت برق استان فرمود تا بتوانیم در این زمینه خدمتگزاران شایسته ای برای مردم شریف استان باشیم و این درحالیست که هم اکنون 100 درصد جامعه شهری و تقریبا 100 درصد جامعه روستایی ما از نعمت برق برخوردار هستند در حالیکه تا قبل از انقلاب تنها 3 روستا در استانمان برق دار بوده اند. 

مهندس کهوری در ادامه گزارشی از وضعیت تولید برق در استان ارائه و افزود : در این سال ها با تلاش های انجام شده از چند مسیر به شبکه برق سراسری کشور متصل هستیم و تمام استان از پایداری بسیار خوبی برخوردار است . در بخش تولید ، ظرفیت نصب شده نیروگاهی ما 3151 مگاوات است که حدود  5 درصد تولید برق کشور را به خود اختصاص داده است ، ظرفیت پست های نصب شده 19800مگاولت آمپر و طول خطوط انتقال نیز برابر با 6370 کیلومتر مدار است که ارقام بسیار خوبی هستند.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای هرمزگان گفت : توانسته ایم با وجود مشکلات مالی و تحریم ها و با تلاش مجموعه همکاران و حمایتهای مسئولین در دولت های یازدهم و دوازدهم از سال  1392 ، تعداد 64 پروژه انتقال و فوق توزیع  به ارزش 860 میلیارد تومان به بهره برداری برسانیم و در هفته دولت سالجاری نیز تعداد 8 پروژه پست و خط با اعتباری بالغ بر 52 میلیارد تومان به میزان خدمات ارائه شده به مردم شریف و نجیب هرمزگان اضافه شده است .

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای هرمزگان در این مراسم در محل پست 63/20 کیلوولت داماهی افزود :اکنون با توسعه و نصب یک ترانس دیگر به ظرفیت این پست ، قابلیت تامین برق تعداد 5000 خانوار به ظرفیت قبلی اضافه شده است که از ابتدای تابستان جاری نیز وارد مدار گردیده است و جای بسی خرسندی است که اکثر تجهیزات ساخت این پست تولید داخل بوده و فقط بخش بسیار محدودی وارداتی است ، که ان شاالله در آینده ای نه چندان دور با تلاش صنعتگران کشور قابلیت تامین این تجهیزات در داخل نیز فراهم خواهد شد.

مهندس کهوری در خاتمه از حمایت های همه جانبه مسئولین استان و همچنین تلاش های شبانه روزی همکاران برق منطقه ای هرمزگان در پیشبرد اهداف این صنعت در استان تشکر و قدردانی نمود .

 در ادامه مراسم افتتاح پروژه های شرکت برق منطقه ای هرمزگان ، آقای مرادی نماینده هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت هفته دولت گفت : شهیدان رجایی و باهنر الگوی واقعی خدمتگزاری به مردم بودند . وی ادامه داد در استان نیز جا دارد از تک تک مسئولان تشکر ویژه ای داشته باشم که علیرغم مشکلات مالی توانسته اند با استفاده حداکثری از منابع و ظرفیتهای موجود خدمات خوبی را به مردم شریف استان هرمزگان ارائه نمایند.

آقای مرادی ضمن تشکر از استاندار هرمزگان بیان کرد : استان هرمزگان به واسطه دسترسی به آبهای آزاد و سواحل طولانی ، یک استان ویژه است لذا باید از تمامی ظرفیتهای موجود و بالقوه استفاده بهینه کرد و مدیران باید در راستای توسعه این استان سرعت بیشتری داشته باشند . وی خاطرنشان کرد : باید خودمان را بروز کرده و از ظرفیتها و فرصتهای موجود استان استفاده مطلوب داشته باشیم . ایشان در خاتمه از همه تلاشگران صنعت برق تشکر و قدردانی نمود.

دکتر آشوری دیگر نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با حضور در مراسم  افتتاح پروژه های برق منطقه ای ضمن تبریک هفته دولت گفت : امام راحل (ره) دو میراث بزرگ و مهم را برای ما به یادگار گذاشت اول نظام جمهوری اسلامی بود و دوم ولایت فقیه ، امام (ره) فرمودند : حفظ نظام از واجبات است و حمایت از ولایت فقیه نیز کشور را از گزند دشمن دور نگه میدارد.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد : در موقعیت کنونی کشور و مشکلات اقتصادی دولت ، مدیران دولت به خوبی توانسته اند وظیفه خود را در قبال مردم انجام دهند . وی همچنین ضمن تشکر از زحمات شبانه روزی دکتر همتی استاندار هرمزگان ، بیان کرد : از همه خدمتگزاران در حوزه آب و برق تشکر ویژه ای دارم و خوشبختانه صنعت آب و برق استان نیز پیشرفت خوبی داشته است و این خود جای قدردانی دارد.

دکتر همتی استاندار هرمزگان در این مراسم نیز ضمن تبریک هفته دولت و گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت : احداث همچنین پروژه هایی برای مردم شریف بندرعباس بسیار مناسب است و این پروژه ها باید در راستای خدمات رسانی به مردم باشد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد : مدیران و مسئولین به خاطر داشته باشند که همین مردم ما را به این جایگاه رسانده اند و نیز مجددا اعلام می کنم عمر این مدیریت ها کوتاه است لذا باید تلاش کنیم که در این مدتی که در این پست قرار داریم بهترین و بیشترین خدمت را به مردم برسانیم و از همه ظرفیتهای موجود در این راستا استفاده نماییم. همچنین لازم به ذکر است استاندار و یا شهردار یا هر مدیر دیگری به تنهایی نمی تواند در امور خدمت رسانی موفق باشد لذا همت عالی همه مدیران و مسئولین دستگاههای اجرایی در کنار کمک مردم منجر به توسعه شهر و استان خواهد شد و این زمینه باید به سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز اهمیت ویژه ای داد و برای اجرایی کردن پروژه ها از خود مردم و بخش خصوصی کمک گرفت .

 

روابط عمومی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط