ﺳﻪشنبه 23 مهر 1398
EN

اخبار و اطلاعیه ها

اتمام پروژه مدلسازی و برآورد متغیر متوسط تولید بر مبنای روش اقتصاد سنجی در نیروگاه بندرعباس

اتمام پروژه مدلسازی و برآورد متغیر متوسط تولید بر مبنای روش اقتصاد سنجی در نیروگاه بندرعباس

پروژه مدلسازی و برآورد متغیر متوسط تولید بر مبنای روش اقتصاد سنجی در نیروگاه بندرعباس توسط شرکت متاب نیروی سورن در شرکت برق منطقه ای هرمزگان به پایان رسید. پروژه مذکور جزء اولین پروژه هايي است که بدین صورت در کشور توسط متخصصان و اساتید شرکت متاب نیروی سورن با همکاری دفتر بازار برق شرکت برق  منطقه ای هرمزگان انجام شد.

مزایای اقتصادی حاصل از اجرای اين پروژه : براساس مقررات بازار برق جمهوری اسلامی ایران هزینه متغیر متوسط از نقش بسیار مهمی در میزان درآمد نیروگاه‌ها برخوردار است. علاوه‌بر‌این، چگونگی شرکت نیروگاه‌ها در بازار برق و نحوه پیشنهاد قیمت آن‌ها که در ساختار بازار برق کشور، در میزان سود حاصل از فعالیت تولیدی بسیار مؤثر است، به شدت به برآورد درست هزینه متغیر متوسط وابسته خواهد بود . با انجام  این طرح و ارائه برآورد دقیق‌تری از این هزینه، انتظار می‌رود علاوه ‌بر ایجاد شفافیت در عملکرد اقتصادی و تجاری نیروگاهها در بازار برق، در سود حاصل از فعالیت تجاری آن‌ها نیز رشد قابل توجهی پدید آید.

محصول نهایی پروژه نرم‌افزاری است که با استفاده از داده‌های پیشینه نیروگاه، تابع هزینه تولید را با استفاده از انواع منحنی‌های اقتصادی محاسبه و تعیین می‌کند. علاوه‌ براین برآورد مناسبی از هزینه متغیر متوسط تولید در قالب تابعی پلکانی که قابل استفاده در مقررات بازار برق  کشور است، فراهم می‌آورد.

روابط عمومی امتیاز به خبر :